Zdravé FIT Recepty – Mrazená pohánka s tekvicou

Recept: Mrazená pohánka s tekvicou bol zverejnený v spolupráci s Fešanda Klub.

pohanka

Sú dni, kedy sa nedá alebo nemáte chuť na varenie. Táto skvelá mrazená pohánka s tekvicou, šošovicou a fazuľkou je chuťovo a aj nutrične veľmi fajn a keď pridáte vajíčka, posypete tekvicovými semiačkami a dochutíte podľa svojich predstáv… Neodoláte 🙂

Pridajte svoj zdravý recept na Instagram s hashtagom #spolusmesilnejsi

Čo budeme na recept: Mrazená pohánka s tekvicou potrebovať?

  • 200g mrazená zmes (Bonduelle)
  • 2ks vajíčka
  • 10g tekvicové semiačka

Postup:

  1. Túto mrazenú zmes nájdete napríklad v Bille, medzi mrazenou zeleninou, sú to dve porcie (tuším 450g), mne podľa rozpisu vyšlo 200g (čo je úplne fajn).
  2. Dané množstvo vysypete na prehriatu panvicu, podlejete troškou vody a dochutíte koreninami podľa seba. Samotná zmes je príjemne dochutená výrobcom, takže netreba nič extra. Za pár minút sa všetko prehreje a obed je hotový.
  3. Môžete posypať troškou tekvicových alebo slenčnicových semiačok, ktoré opečiete na suchej teflónovej panvici.
  4. Servírujete s vajíčkami alebo iným zdrojom bielkovín podľa rozpisu vo svojom jedálničku. Mne by sa veľmi k tomu hodil napríklad aj kozí syr.

Celú zmes môžete doplniť o ďalšiu zeleninu. Ja som mala doma malú maslovú tekvicu, polovicu som nakrájala na menšie kúsky a na troške ghee masla opiekla. Pridala som aj listový špenát.

Všetky recepty zverejnené na tejto webovej stránke sú inšpirované jedlami klientov, ktorí si ich pripravovali na základe im vypracovaného jedálnička na mieru. Ten je vždy zostavený len z obľúbených jedál (klient si ich vyberá pri vypisovaní vstupného dotazníka). Nechajte si aj vy vypracovať jedálniček na mieru ušitý pre vás.