Čo, kedy a koľko jesť

aby bolo chudnutie efektívne?

Overený a zdravý princíp ako sa zbaviť prebytočných kilogramov a získať vytúženú postavu zdravo a so sýtym žalúdkom.


Začať chudnúť s neistotou výsledku je akoby ste chodili do práce a iba dúfali, že dostanete výplatu. 

Pokiaľ necítite istotu v tom, čo robíte, niekde je problém.

A práve tento problém má za následok:

 • 1
  Nedostatok motivácie
  To znamená, že svoje chudnutie nedotiahnete do úspešného konca. Zbaviť sa nadbytočných kilogramov je pre vás nesplniteľným snom, po ktorom síce túžite ale už ste po toľkých neúspešných pokusoch získali presvedčenie, že realizácia tohto sna je vo vašom prípade nemožná. Napriek tomu je vaša túžba tak silná, že neustále skúšate svoje chudnutie naštartovať odznova a tak sa točíte v blúdnom kruhu, z ktorého sa neviete dostať von.
 • 2
  Nestabilné zdravie
  Nie nadarmo sa hovorí “Si to, čo ješ”. Samozrejme, keď sa pravidelne vo vašom jedálničku nachádzajú hamburgery, nestane sa z vás hamburger. 😆
  Avšak určite si uvedomujete, že práve potravou získavate nielen energiu ale aj vitamíny a minerály, ktoré majú za úlohu udržať vašu imunitu a celkový zdravotný stav v stabilnej norme. Neustálym skúšaním typu pokus-omyl pri chudnutí svoj organizmus zbytočne stresujete a to sa skôr či neskôr prejaví na vašej imunite, spánku, kvalite pokožky, nechtov, vlasov, psychickej pohode a tak ďalej…
 • 3
  Strach z jedla
  To najhoršie, čo sa vám počas rôznych pokusov o chudnutie môže stať. Testovaním rôznych diét, obmedzovaním obľúbených potravín a striedaním cyklu “chudnem-priberám-chudnem-priberám” si vybudujete časom jeden z najhorších postojov k jedlu, aký vôbec môžete získať. A to je pocit, že čím menej budete jesť, tým viac schudnete. Začnete sa báť jedla a vyčítať si akékoľvek sústo, ktoré budete vo svojej hlave označovať ako “nezdravé”.

Pravdou však je, že žiadne potraviny nemôžeme jednoznačne označiť ako “potraviny na chudnutie”. Môžeme ich deliť na zdravé a nezdravé, vysokokalorické a nízkokalorické ale rozhodne nie ako potraviny na chudnutie a potraviny na priberanie.

Ak chcete dosiahnuť trvalej zmeny postavy, úspešného chudnutia a skvelého pocitu, po ktorom tak dlho túžite, musíte si v prvom rade začať vážiť samých seba. Nie na váhe. Ale vo svojej hlave. Cítiť vďačnosť voči telu, ktoré ste už tak mockrát vystresovali rôznymi pochybnými diétami a napriek tomu vám slúžilo a slúži dodnes. Cítiť radosť z toho, že aj napriek mnohým neúspešným pokusom máte príležitosť získať všetky potrebné informácie a vedomosti na to, aby tentokrát bolo vaše chudnutie označené ako premena “pred a po”. 

Viete si to predstaviť? 👇

 • Viete si predstaviť, že využívaním správnych postupov a chápaním metabolických reakcií môžete mať aj vy o [doplňte vysnívané číslo] kilogramov menej?
 • Viete si predstaviť, že osvojením správnych stravovacích návykov budete môct jesť jedlo, ktoré vám chutí?
 • Viete si predstaviť, že chudnutie už pre vás nebude utrpením ale práve naopak - celý nový systém stravovania vám bude tak moc vyhovovať, že sa už nikdy nebudete chcieť vrátiť naspäť do “starých časov” ?

Ak ste si odpovedali na všetky 3 otázky jednoznačné “ÁNO” a ste pripravený začať si vážiť jediné miesto, v ktorom musíte žiť celý život - svoje telo, tak môžete čítať ďalej. ❤️

Tisíc princípov chudnutia a stále ten istý…

Určite ste sa už stretli s pojmom “kalórie”. Kalória označuje množstvo energie obsiahnutej v konkrétnej potravine. Napríklad taký banán obsahuje 94 kalórií na 100 gramov. To znamená, že ak zjete banán, ktorý váži 100 gramov, príjmete do seba množstvo energie označenej číslom 94.

Pýtate sa, aký má toto súvis s chudnutím? Obrovský. Pretože vy tú energiu míňate na vykonávanie bežných činností. Či už je to ranná hygiena, cesta do práce, samotná práca alebo aj čítanie tohto textu. Na všetko míňate energiu.

A to, či budete úspešne chudnúť závisí od toho, či vo svojom jedálničku skonzumujete dostatok energie, ktorá:

 • Dodá telu všetko potrebné.
  Bavíme sa o bielkovinách, sacharidoch, tukoch, vitamínoch a mineráloch. Jednoducho odovzdáte svojmu telu všetko to, čo vyslovene potrebuje pre svoju 100% funkciu. Preto aby dokázalo dobre tráviť potraviny, aby ste sa dokázali sústrediť, aby ste mali dostatok energie do celého dňa, aby ste mali kvalitný spánok. Jednoducho aby všetky funkcie vášho tela boli zásobené dostatočným množstvom energie.
 • Umožňuje páliť tuk.
  Presne tak… Asi sa vám teraz vytvára z toho zmätok a tak prosím, čítajte veľmi pomaly a pozorne: Aj na to, aby ste dokázali spaľovať tukové zásoby, potrebujete energiu. Nie je to proces, ktorý vo vašom organizme vznikne “z ničoho nič”. Práve naopak. Je to náročný proces, počas ktorého potrebujete neustále vykonávať svoje denné aktivity (práca, spoločenské aktivity, rodina…) ale zároveň potrebujete, aby sa 24 hodín denne vo vnútri vás dialo to, po čom túžite: aby sa spaľovali tukové zásoby.

To znamená, že musíte jednoducho správne jesť a budete chudnúť? Áno, presne tak.

V dobe, kedy by bol každý z nás vďačný za to, aby mal deň aspoň o pár hodín viac, aby sme stihli urobiť aj veci, na ktoré nezostáva čas, naozaj nemáte priestor na to, aby ste každé svoje jedlo kontrolovali a počítali jeho hodnoty. Chápem. Potrebujete sa najesť a fungovať. Nepremýšľať nad tým čo, kedy a koľko.

Ak však chcete získať niečo, čo nemáte, tak musíte urobiť niečo, čo teraz nerobíte. Takže je vám asi jasné, že nejaká zmena prísť musí.

Určite však oceníte výhodu, ktorú vám dnešná príležitosť ponúka.

Môžete urobiť správne rozhodnutie a definitívne skoncovať so všetkými neúspešnými pokusmi o chudnutie. Prestať mať strach z jedla, prestať sa obmedzovať a neustále začínať odznova. 

Aké by to bolo, keby ste do rúk dostali konkrétny postup krok-za-krokom, ktorý by bolo absolútne jednoduché nasledovať a prinášal by výsledky takmer okamžite?

Pravdepodobne to znie ako úryvok z teleshopingu... 😆

No, pravdupovediac, chudnutie môže byť naozaj jednoduché a zároveň efektívne, chutné, sýte a zdravé.

 • Jediné, čo k tomu potrebujete je mať správne informácie.
 • Jediné, čo pre úspešné chudnutie potrebujete je správne nastavený jedálniček.

Keby ste vedeli presne čo máte jesť, kedy to máte jesť a koľko toho máte jesť, aby sa vám konečne podarilo trvalo schudnúť, robili by ste to? Počúvali by ste tento návod?

Pravdou je, že akonáhle nastavíte stravovacie princípy správne, váš metabolizmus sa stane tým najväčším pracantom, akého si vôbec viete predstaviť. Neznamená to len pálenie tuku, ale aj násobne viac energie a teda s tým spojený skvelý pocit, nadšenie zo zdravého životného štýlu.

Klienti, ktorí postavili svoj metabolizmus do správnej pozície upravením dlhodobých stravovacích návykov dokázali dosiahnuť výsledky, ktoré predtým považovali za nemožné.

Zuzana je novým človekom! Za 8 mesiacov schudla úžasných 31,1kg.

Pre Zuzanu bola jej hmotnosť večným problémom. Vyskúšala mnoho diét, no váha kolísala raz hore a potom zas dole. 

Tušila, že niečo robí zle, ale nevedela si poradiť. Preto sa v jej živote striedalo prejedanie s hladovaním.

Po vysvetlení najdôležitejších stravovacích princípov bola jej otázka: ,,Ako môžem z toľkého jedla schudnúť?"

Za prvých 30 dní zmeny stravovacích návykov sa Zuzane podarilo bez akéhokoľvek trápenia schudnúť 8 kilogramov! A vtedy to začalo...

Viete, aký je rozdiel medzi držaním diéty a dodržovaním jedálnička? 

Zásadný:

Diéta obmedzuje určité druhy potravín - napríklad vám káže nejesť po určitej hodine alebo zakazuje konzumovať sacharidy (pečivo, ovocie, prílohy…). Existuje mnoho typov diét, ktoré fungujú. Áno, fungujú.

Otázka však znie: "Čo urobíte, keď sa vám podarí dostať na požadovanú hmotnosť?"

 • Prestanete držať diétu?
 • Ako bude vyzerať vaše stravovanie potom?
 • Budete sa báť jo-jo efektu?
 • Budete ďalej obmedzovať to, čoho chuť by ste si chceli užiť?

Dodržiavanie jedálnička vás učí stravovacím princípom, ktoré vás v konečnom dôsledku privedú k rovnakému výsledku: Dosiahnete požadovanú hmotnosť. Avšak formou, ktorá vás neobmedzuje časovo a ani výberom potravín.

Určite sa pýtate: "Ako to môže fungovať?"

Jednoducho. Dovolíte mi spoznať vás. Zodpoviete všetky dôležité otázky v spoznávacom dotazníku:

 • Výška
 • Aktuálna hmotnosť
 • Cieľová hmotnosť
 • Obvody svalových partií (krk, hrudník, pás, boky, zadok, stehná, lýtka, biceps, predlaktie)
 • Objasníte mi váš život - práca/štúdium, charakter zamestnania, športová história, zdravotné problémy a ich liečba, doterajšie stravovacie návyky
 • Vyberiete si, koľkokrát za deň chcete jesť

…a nakoniec čerešnička na torte: vyberiete si zo zoznamu dlhého viac ako 100 bežných potravín, ktoré obľubujete a chcete, aby boli jednoznačne vo vašom jedálničku.

Vďaka týmto informáciám dokážem zistiť:

 • Koľko potrebujete zjesť kalórií denne aby ste mali dostatok fyzickej aj psychickej energie.
 • Ako potrebujete mať tieto kalórie rozdelené do bielkovín, sacharidov a tukov tak, aby ste dosahovali svoj vytúžený cieľ.
 • Aké potraviny môžem použiť vo vašom jedálničku.

Následne vypočítam správne kombinácie jedál v potrebnom pomere pre splnenie všetkých požiadaviek a odošlem vám jedálniček. 

Čo sa zmení vo vašom stravovaní? 

Budete presne vedieť čo máte jesť, kedy to máte jesť a koľko toho máte zjesť. Vašou úlohou bude iba jedno jediné - konečne začať správne jesť podľa návodu vypočítaného na mieru pre vás a vaše potreby, požiadavky.

Budete si musieť takto jedlo kontrolovať do konca života?

 • Vďaka jedálničku získate nielen svojej vytúženej hmotnosti ale aj nové vedomosti z oblasti zdravej výživy, ktoré vám už nikdy nikto nezoberie. Pomôžem vám nájsť harmóniu medzi chuťou a funkciou a spoluprácou “vyšperkujeme”  váš jedálniček tak, aby vám vyhovoval z dlhodobého hľadiska. Denno-denne čítam e-maily: ,,Už si neviem predstaviť, že by som sa stravoval/a inak. Toto je presne to, čo som hľadal/a.”

Z môjho e-mailu...

90 dňová diéta

Čo sa stane, keď nebudete jesť niektorý deň presne podľa jedálnička?

 • V podstate príjmete energiu z iných zdrojov ako zvyčajne. Napríklad na takej grilovačke nebudete mať na obed to, čo máte nastavené ale to, čo sa ugriluje. Alebo na oslave neodmietnete prípitok. To je to, čo sa stane: Budete sa cítiť slobodne, pretože príležitostné zmeny nijak neovplyvnia proces chudnutia, keďže vás nebudú prenasledovať žiadne pravidlá dočasných diét.

Pre dlhodobo udržateľnú zmenu potrebujete nájsť harmóniu medzi chuťou a funkciou.

A presne to vám jedálniček poskytuje. 

Problémom dnešnej doby je to, že na internete je obrovské množstvo informácií a človek, ktorý nemá praktické skúsenosti v oblasti zdravej výživy je zmätený, pretože na jednom portáli prečíta návod na chudnutie, ktorý zas ďalší portál vyvracia.

To, čo teraz potrebujete je prestať sa spoliehať na to, čo napísal nejaký redaktor na internete a začať sa držať overených stravovacích princípov, ktoré sú funkčné od nepamäti. Prinášajú organizáciu v chaotickom stravovaní a prirodzené nastavenie harmónie medzi chuťou a funkciou jedla.

Oplatí sa vám zveriť sa do rúk niekomu, kto vie, čo robí a tiež vie, že každý človek potrebuje iný prístup. Každý z nás má špecifickú prácu, povinnosti, záujmy aj zlozvyky. A toto všetko potrebujete skĺbiť do jedného vyhovujúceho celku v spojení s vašim stravovaním tak, aby ste sa nemuseli trápiť nad tým, čo môžete a čo nemôžete.

Budete držať v rukách konkrétny návod zložený z toho, čo vyhovuje špeciálne vám.

Ako váš výživový poradca vám s rukou na srdci garantujem jedno: Budem s vami konzultovať a pomáhať vám toľko, koľko to budete potrebovať. Zodpoviem všetky vaše otázky, budem vám k dispozícií na telefóne, na e-maile aj na facebooku a budem pripravený každý deň byť vašim zdrojom informácií aj motivácie. Vaše výsledky sú mojou vizitkou.

Manželia schudli dohromady neuveriteľných 133kg.

Ak ste sa dočítali až sem, je mi jasné, že ste skutočne rozhodnutý pre zmenu a som rád, že môžem byť jej súčasťou. 

Teraz však prišiel čas a urobiť zásadný krok:

Definitívne sa rozhodnúť.

Moja otázka teda znie…

Ideme do toho? Chcete dosiahnuť svoju vytúženú hmotnosť a naučiť sa zdravým stravovacím princípom z bežných potravín?

 • Poďme na to.

NAJVIAC SA OPLATÍ 👍

3-mesačná výzva

 • 3x jedálniček na mieru
  Každý mesiac nový jedálniček.
 • 3x telefonická konzultácia
  Každý mesiac 60 minútový telefonát.
 • Individuálny prístup
 • E-book: Krok za krokom ku zdravému životnému štýlu
 • Nutričné tabuľky s automatickým výpočtom
 • Prémiové video #1: 5 krokový systém: Ako postupne, bezbolestne a trvalo zmeniť stravovacie návyky
 • Prémiové video #2: Ako urýchliť celý proces a páliť tuky 2x rýchlejšie
 • Prémiové video #3: Ako udržať dosiahnuté výsledky a vybudovať svoj vlastný systém stravovacích návykov
 • Mesačné členstvo v klube SomFIT

315,90€

99,00€

LACNEJŠIA VARIANTA

Jedálniček na mieru

 • 1x jedálniček na mieru
 • Individuálny prístup
 • E-book: Krok za krokom ku zdravému životnému štýlu
 • Nutričné tabuľky s automatickým výpočtom

77,00€

47,00€